Agi

Mleko NAN Optipro plus 1 online

Kiedy sięgnąć po mleko nan optipro plus 1? Krótki poradnik

Kiedy sięgnąć po mleko nan optipro plus 1? Krótki poradnik

Matki, które wychowanie swojego pierwszego dziecka mają już dawno za sobą doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wykańczające – zwłaszcza po ciężkim porodzie – może być karmienie noworodka, który wbrew pozorom jest istotką bardzo wymagającą i oczekującą wszystkiego tego, co najlepsze dla jego zdrowia, a jednocześnie mało tolerancyjną pod względem własnie tego. Jeżeli my dopiero mamy w planach poród, musimy się przygotować na zmaganie z podobnymi problemami – warto, abyśmy zawczasu przygotowały rozwiązanie, które pomoże nam w radzeniu sobie w tak zwanych “krytycznych sytuacjach”. Takim rozwiązaniem może być mleko NAN Optipro Plus 1.

Czym jest mleko początkowe i kiedy po nie sięgnąć?

Mleko początkowe, jakim jest wspomniane mleko NAN Optipro Plus 1, zostało stworzone z myślą o dzieciach do 6 miesiąca życia, a więc po prostu o noworodkach. Decydują się na nie matki w dwóch sytuacjach: kiedy nie są w stanie wyprodukować należytej ilości mleka, która spełniłaby wymagania (niejednokrotnie bardzo duże i takie, których nie sposób byłoby się spodziewać) najmłodszego członka naszej rodziny, albo też kiedy po prostu nie mają siły na to, aby nieustannie i każdego dnia karmić swoje dziecko. Nie ma w tej drugiej sytuacji wcale niczego złego – po samym porodzie często jesteśmy na tyle wymęczone (w zależności od jego przebiegu, oczywiście), że tak naprawdę nie jesteśmy w stanie karmić. Często nie wynika to z naszego “niechcenia”, ale po prostu ze swoistego buntu organizmu, który nie pozwala nam na tak efektywne działanie, jakiego byśmy sobie życzyły.

Mleko początkowe pozwala nam poradzić sobie z obiema z wspomnianych sytuacji w sposób niebezpośredni. Choć nie mogą kompletnie zastąpić naszego mleka, są idealnym jego substytutem, pozwalającym zastąpić niektóre karmienia. Idealnym to znaczy takim, który bardzo przypomina naturalne mleko matki i pozwala zachować ciągłość w karmieniu i dostarczaniu dziecku wszystkiego tego, czego może potrzebować do swojego prawidłowego rozwoju.

Cechy mleka początkowego


Mleko początkowe nie jest jednak dobre wyłącznie dla nas, matek, a jego główną cechą wcale nie jest użyteczność przy mniejszych lub większych problemach związanych z karmieniem. Samo mleko bowiem:

  • nie zawiera glutenu, w związku z czym nadaje się dla dzieciaków nietolerujących go,
  • jest wzbogacone o witaminy i składniki mineralne, które wspomagają rozwój, a także w błonniki FOS/GOS, które pozytywnie stymulują procesy wewnątrz organizmu dziecka,
  • zawiera wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz wiele innych składników idealnych dla dzieci,
  • nie wymaga gotowania, a jego przygotowanie jest szybkie i proste. W sam raz na sytuacje awaryjne.
Baby obraz autorstwa valeria_aksakova - www.freepik.com