Agi

Mleko NAN Optipro plus 1 online

Mleko nan optipro plus 1 i zalety jego stosowania

Mleko nan optipro plus 1 i zalety jego stosowania

Świeżo upieczone matki nie mają łatwo – to fakt, któremu ciężko jest zaprzeczyć. Nie dość bowiem, że właśnie przeszły bardzo ciężki poród (czy ktoś słyszał o takim, który byłby łatwy?) to jeszcze będą musiały odnaleźć się w nowej roli, dostosowując swoje życie do nowego członka rodziny. Gdzieś w całym tym stresie, zamieszaniu i milionie spraw do załatwienia muszą również znaleźć czas na karmienie i choć zazwyczaj z nim samym w sobie nie będzie problemu, sytuacja, w którym takowy się pojawi nie powinna dziwić ani w żaden sposób niepokoić. Ba, kobieta powinna się na nią przygotować, jednocześnie upewniając się, że noworodek zawsze będzie miał co zjeść. Niezależnie od tego, czy jej organizm zapewni odpowiednią “podaż” mleka, czy też nie. Na szczęście jednak w XXI wieku istnieje sporo produktów stanowiących dobre substytuty mleka matki – jednym z tych zasługujących na największą uwagę jest mleko NAN Optipro plus 1.

Czym cechuje się mleko początkowe?

Mleko początkowe ma w swoich założeniach zastępować mleko matki – właśnie dlatego jego producenci postarali się o jak najbliższe oddanie jego właściwości. W związku z tym, że przeznaczone jest dla noworodków do 6 miesiąca życia, zawiera w sobie witaminy, minerały oraz przede wszystkim bakterie L.reuteri, które zwiększają odporność malucha, dodatkowo stymulując jego rozwój i umiejętność radzenia sobie z chorobami i drobnoustrojami, tak ważną zwłaszcza w tych początkowych fazach życia.

Mleko początkowe jest bardzo dobrym substytutem, ale należy je traktować jako coś zastępczego i możliwego do wykorzystywania raz na kilka(naście) karmień. Nawet sam producent właśnie takie użycie zaleca, gdyż mimo swojego pro-dziecięcego składu, mleko początkowe nigdy nie będzie w stanie zastąpić mleka matki. Nawet jeśli jego działanie będzie świetne – a takie jest.

Jak przygotowuje się tego typu mleko?

Sam proces przygotowania mleka początkowego jest banalnie prosty i szybki, a także nie wymaga jakiegokolwiek gotowania:

  • zaczynamy od dokładnego umycia rąk, butelki i smoczka – pozbycie się zarazków to absolutna podstawa,
  • smoczek i butelkę wygotowujemy, aby uczynić je sterylnymi (5 minut wystarczy),
  • gotujemy wodę i studzimy ją do temperatury 37 stopni, a następnie dodajemy do niej mleko modyfikowane,
  • mieszamy dokładnie do całkowitego rozpuszczenia.

Jeżeli mamy jakiekolwiek problemy z przygotowaniem mleka, możemy albo skonsultować się z lekarzem (pediatrą), albo też po prostu przeczytać instrukcje z opakowania. Znajduje się tam też tabelka związana z porcjowaniem, a w zestawie znajdziemy specjalną łyżeczkę, która posłuży nam jako miarka. Korzystajmy tylko z niej, nie używajmy własnej.

Background obraz autorstwa valeria_aksakova - www.freepik.com